Inšpekcia komína s kamerou

Inšpekcia komína s kamerou

Inšpekcia komína s kamerou

Problémy s komínom môžu narobiť šarapatu a nie je to nič príjemné. Pre detekciu problému ponúkame nasledovnú službu, prehliadku komína videokamerou.

Prečo práve vykonať prehliadku komína videokamerou?

Táto služba má pomôcť pri vyhľadávaní poškodeného miesta v komínoch. Hlavným prínosom tejto služby je eliminovať problémy, ktoré môžu nastať pri frézovaní a vložkovaní komína. Vykonaná prehliadka napríklad pri zalomenom komíne určí jeho stav a rozhodnutie či je možné, alebo nie, frézovanie komína. Prehliadku je možné nahrať na pamäťovú kartu pre detailne prezretie na stolnom počítači kde sa vyhodnotí stav vnútorného plášťa komína.

Monitoring inšpekčnou kamerou je nutný najmä pri starších komínoch s vysokou pravdepodobnosťou poškodenia opotrebovaním. Pomôže nám zistiť, či je bezpečné ich naďalej používať, alebo je nutná rekonštrukcia, či výmena vložky.

Ako funguje táto metóda?

Kamera sa spúšťa dole komínom pomocou tlačného kábla na cievke, pripojeného na rukoväť a displej s tlačítkami, ktorými sa ovláda. Na monitore sa zreteľne zobrazí všetko, čo kominár potrebuje vidieť.

Kábel má dosah až 30 m. Táto dĺžka umožňuje prezrieť každý kút a odhaliť prípadné chyby. Špičkové moderné zariadenie je vybavené zafírovou šošovkou a regulovateľným prísvitom. Vytvára videozáznamy vo vysokom rozlíšení, ktoré sa ukladajú na SD kartu, sú vodotesné a odolné voči vysokým teplotám.

Aj pri bežnom čistení komína je inšpekčná kamera skvelým pomocníkom. Pomocou nej skontrolujeme (okrem iného) aj čistotu vložky na pevné palivo a kondenzačný plastový komín . Dôkladnou údržbou a pravidelným odstraňovaním sadzí a nečistôt aj z ťažko dostupných častí komína ochránite svoj domov pred únikom nebezpečných splodín do obytného priestoru, alebo pred požiarom.

Cena za službu: 50 €