Blog

5 dôvodov prečo je potrebný pravidelný servis kotla

5 dôvodov prečo je potrebný pravidelný servis kotla

Nezabúdajte na pravidelnú servisnú prehliadku kotla. Tak ako v prípade komínov je potrebné previesť revíziu a ich vyčistenie spravidla raz ročne, to isté platí aj pri plynových, resp. kondenzačných kotloch. Pravidelný servis kotla nám pomôže predísť jeho poškodeniu, zvýšenej spotrebe plynu, ale zabránite tým aj poškodeniu zdravia, nakoľko môže dochádzať k úniku plynu alebo emisií.

Pravidelný servis kotla je najlepšie vykonať v období jari až leta, kedy je po vykurovacom období. Moderné kondenzačné kotle majú viacero zabezpečení pred unikaním plynu do miestnosti v prípade nesprávnej prevádzky, alebo zmene tlaku. Netreba však tieto riziká podceňovať.

Zvyčajne pri poruchách, kedy dochádza k nadmernému úniku plynu sa plynový kotol vypne. Ak však zanedbáme jeho pravidelnú revíziu, predraží nám to jeho opravu aj samotný servis.

Pre správny chod vášho zariadenia je potrebné raz ročne skontrolovať správnosť funkcií nastavenia vášho plynového kotla. Pri tejto kontrole servisný technik vyčistí spaľovaciu komoru, obnoví zájdené kontakty snímačov, diagnostikuje prípadné skryté poruchy a možný únik spalín a plynu, urobí vizuálnu prehliadku tesnení a spojov a pod. Takáto starostlivosť vám prináša správnu, ekonomickú a bezpečnú prevádzku vašich plynových zariadení.

Pravidelná ročná údržba zariadenia je podmienkou poskytnutia záruky na dané zariadenia, ktorú predpisuje každý výrobca kotlov a tepelných čerpadiel. Záruka je zvyčajne 2 – 5 rokov. niektoré spoločnosti poskytujú aj predĺženú 10 ročnú záruku.


Tu je teda 5 dôvodov prečo je nevyhnutný pravidelný servis kotla raz za rok:

  1. Predídete poškodeniu kotla
  2. Zabránite uvoľňovaniu spalín alebo plynu do miestnosti
  3. Je povinnosť vykonať pravidelný servis kotla, ak máte kotol v záručnej lehote
  4. Preventívnou servisnou kontrolou môžete zabrániť poruche kotla v zimnom období
  5. Predlžujete jeho životnosť
Nezáväzne si už teraz objednajte naše služby prostredníctvom nášho formuláru, aby váš domov bol vždy bezpečný.

Related Posts


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php82/bin/) in /data/4/3/43d4171c-828e-48f8-80cd-5047aa776f50/domkomfort.sk/web/wp-content/plugins/pithree-framework/widgets/widgets.php on line 27

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php82/bin/) in /data/4/3/43d4171c-828e-48f8-80cd-5047aa776f50/domkomfort.sk/web/wp-content/plugins/pithree-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 34